Belek Bölgemizin Özellikleri

Belek Bölgemizin Özellikleri

Belek Bölgemizin Özellikleri

Belek İlçemizin Genel Özellikleri

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Belek ilçemiz birçok özellikleri sayesinde en fazla tercih edilen turizm merkezlerimiz arasında bulunmaktadır. Eşsiz deniz sahilleri, güneşi, sıcak kanlı ve misafirperver insanları sayesinde yerli ve yabancı tatilcilerin bir numaralı tercihi olan Belek tatil merkezimiz, bu sayede gerek Antalya ilimiz ekonomisine ve gerekse de Türkiye ekonomisine ciddi anlamda ek katkılar sunabilmektedir.

Antalya İlimizin Gözde Tatil Merkezi, Belek İlçemiz Hakkında Merak Edilenler

Antalya ilimiz Serik mahallesine bağlı bir mahalle konumunda bulunan Belek tatil merkezimiz, Antalya ilimiz merkezine 40 km uzaklıkta yer alıp, ayrıca bünyesinde Kadriye ve Belek adını alan 2 adet küçük yapılı köyden oluşmaktadır. Birbirinden güzel ve görkemli lüks otellerin ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı Belek ilçemiz, bu sayede tatilcilerimize eşsiz bir tatil süreci sunmaktadır.

30 adetten fazla 4-5 yıldızlı tatil konaklamalarına ev sahipliği yapan Belek ilçemiz, bünyesinde bulundurduğu muhteşem golf sahaları sayesinde Türkiye'nin en önemli golf merkezi konumunda yer almaktadır. 50 adetten fazla futbol sahasına ve 200 adetten fazla tenis kortuna ev sahipliği yapan Belek ilçemiz, bu sayede tatil sezonunda yerli ve yabancı tatilcilerimize eşsiz spor aktiviteleri sunmaktadır.

Belek İlçemiz Tarihi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarihte çok sayıda farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapan Belek ilçemiz, bu sayede Antalya ilimizin önde gelen tarihi alanları arasında bulunmaktadır. Tarihi Milattan Önce dördüncü yüzyıla kadar dayanan Belek ilçemiz, Antik dönemde ilk olarak Helenistik ve Roma İmparatorluğu'na ve sonrasında ise, Selçuklu İmparatorluğu'na ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, Bizans İmparatorluğu'na da bir müddet ev sahipliği yapan Belek ilçemiz, bu sayede bünyesinde halen Bizans İmparatorluğu'na ait olan çok sayıda heykel ve mimari yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Belek İlçemiz Diğer Özellikleri

Eşsiz deniz sahillerine sahip olan Belek tatil merkezimiz, güneşi ve birbirinden muhteşem plajları sayesinde, yerli ve yabancı tatilcilerimize muhteşem bir tatil keyfi sunmaktadır. Ayrıca, dağ kamp ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Belek ilçemiz, bu sayede tatilcilerine eşsiz bir dağ gezinti aktivitesi sunmaktadır. Daha pek çok özelliklere sahip olan Belek ilçemizi daha yakından gezip görmeniz açısından, sizleri Belek tatil ilçemize beklemekteyiz.

Antalya Havalimanı Belek Ulaşım Yolları

Belek bölgesine havalimanından yada Antalya otogardan ulaşım artık çok daha kolay Belek transferim firmamızla dilediğiniz yerden dilediğiniz yerden kolayca ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz Antalya havalimanından belek bölgesine ucuz ve ekonomik transfer hizmetleri sunan firmamız ile günün her saatinde yada gelmeden kolayca belek transfer rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik rezervasyonlarınız için bir ücret ödemiyorsunuz transferiniz gerçekleşirken araçlarımızda nakit olarak ödeme gerçekleştiriyorsunuz.